Tesettür Moda Fotoğraf Çekimi

Tesettür Moda Çekimi

Moda katalog çekim süreci, günümüzde giyim endüstrisi dünyasının en önemli parçalarından biri haline gelmiş durumda. Tüketiciler alışveriş öncesinde ürünü web sitelerindeki, moda fotoğrafları ile ayrıntılı bir şekilde inceleyerek karar verebilme imkanına sahiptir. Dolayısıyla her marka; kataloğunda yer vermek ve mağazalarında sunmak için moda çekimlerine önem vermek durumdadır. Kaliteli bir imaj ancak kaliteli görseller ile üretilebilmektedir.

Tesettür giyim, sektörün içinde özel tekniklere gerektiren bir yapıdır. Moda fotoğrafçılığında uygulanan modern teknikler ile geleneksellik arasında doğru bir form oluşturulması gerekmektedir.

Satış ve pazarlama gelirlerini artırmak, ekonomik bir tanıtım yaptırmak, internet kataloğu oluşturmak, yurtiçi ve yurtdışı tanıtım yapmak, markanızı binlerce kişiye ulaştırmak, dergi ve gazetelerde yer almak, yeni sezon ürünlerinizi sergilemek, rakiplerinizden sıyrılmak, moda sektöründe yer almak, başarı kazanmak ve büyümek için, bu ürünlere özel tesettür moda çekimi yapılmalıdır. Faaliyet gösterilen sektöre ve marka kimliğine göre moda fotoğrafçılığı alanından yararlanılarak, her sezon farklı bir hikâye ile çalışmalar yapılabilir. Kimi zaman ünlü olan bir manken, kimi zaman ise dikkat çekici etkenler kullanılarak ürün tanıtımlarında avantajlar sağlanabilir.

TESETTÜR FOTOĞRAFÇILIĞINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Son yıllarda özellikle tesettür fotoğrafçılığı konusunda büyük bir gelişim kaydedildi. Moda çekimlerinde ve düğün çekimlerinde tesettür fotoğrafçılığı önemli bir yer tutuyor. Bu konuda da kapalı alan moda çekimi teknikleri büyük önem taşıyor. Kapalı alan tesettür fotoğrafçılığı ve tesettür düğün fotoğrafçılığı; ışığın ve kumaşın doğru bir şekilde resmedilmesi ile başlıyor.

Hem iç, hem de dış çekimde çekimin gerçekleştirileceği yer, mekan ve zaman en önemli detayların başında yer almaktadır. Bulunulan mekanın teması ve ışığı, fotoğrafların kalitesi ve güzelliği için büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle hiçbir detayı atlamadan, mekan planlaması ortam ve ışık ile bağdaştırarak yapılmalıdır. Moda fotoğrafçılığında önemli konulardan bir tanesi de aksesuarlardır.

Özellikle tesettür fotoğrafçılığında aksesuarlar çok önemlidir. Ayakkabılar, gelin tacı, gelin tesettürü ve diğer ekstra aksesuarlar dikkatlice yerleştirilmelidir. Konsept belirlemek de, ürünlerin daha da akılda kalmasını ve daha iyi bir fotoğrafçılık ortaya çıkmasına yardımcı olur. Profesyonel çekimleriniz için bizden destek alabilir ve markanızı en iyi şekilde müşterilerinize yansıtabilirsiniz. Ancak; doğru konseptlerde ve tüm detaylara dikkat edilerek, en iyi tesettür moda fotoğrafı çekilebilir. Benzer birçok durum iç ve dış mekan çekimlerinin beraber yapılması gereken projelerde de geçerlidir...

Ekibimize Katılmak İster misiniz?

Model olmak isteyen ama model olmak için hangi yolları izlemesi gerektiğini bilmeyen veya modellik başvurusu ve cast ajanslar hakkında soruları olanlar için en doğru adrestesiniz.

Hemen Kayıt Ol